Všichni pacienti s artrózou vědí, že tento stav obnáší výraznou bolest kloubů a že jim často chybí energie. Mnoho těchto pacientů často využívá artritidu jako omluvu, že dostatečně nevykonává nebo nechodí. Cvičení však nemusí být vyčerpávající ani namáhavé. Zlepšíte své zdraví a zastavíte progresi artritidy. Studie, které byly provedeny na toto téma, ukázaly, že cvičení by mělo být nevyhnutelnou součástí života pacientů s artritidou, aby se zlepšila jejich vitalita a získala se jejich mobilita zpět.

Vyzbrojte se vitamíny

Vitamíny jsou velmi důležité pro boj s artritidou. Obnoví energetickou hladinu vašeho těla a současně pomohu regenerovat pojivové tkáně a kosti. Tyto vitaminy vám pomohou při snášet cvičení:

  • Vitamin B1 – uvolňuje energii, kterou vaše tělo potřebuje k cvičení. Pomáhá také snižovat hladinu stresu, která je obvykle vyšší u pacientů s artritidou než u zdravých lidí. Při užívání doplňků stravy, které obsahují vitamín B1, si všimnete, že vaše klouby jsou méně oteklé a bolest svalů téměř zcela zmizí.
  • Vitamín B6 – jednou z hlavních rolí tohoto vitaminu v našem těle je přeměna proteinu, který bereme na energii. Vaše tělo bude odolnější a schopné snášet větší napětí, pokud jsou hladiny tohoto vitaminu v těle optimální.
  • Vitamín C – Naše babičky nám říkaly, abychom jedli spoustu citrusových plodů bohatých na vitamín C, protože je to dobré pro náš imunitní systém. Babičky nevěděly, že vitamín C je důležitou součástí procesu syntézy kolagenu a kolagen je součástí naší kůže a chrupavek. Přijetím tohoto vitamínu ve správných dávkách si naše pokožka udrží mladistvý vzhled a chrupavky se stanou pružnějšími.
  • Vitamín D3 – Cvičení je mnohem jednodušší, když jsou naše kosti zdravé. Vitamín D3 je nevyhnutelným spojencem, který udržuje naše kosti silné a husté. Naše tělo je schopné produkovat vitamín D3 samostatně, pouze dlouhou dobu na slunci. Jen málo z nás je však v průběhu celého roku vystaveno slunečnímu záření. Z tohoto důvodu je vhodné užívat doplňky vitamínu D3.

PŘÍNOS CVIČENÍ

Kromě toho, že se obecně cítíme lépe, pravidelné cvičení také pomůže zpomalit postup artritidy. Je známo , že při cvičení ztratíme nadbytečná kila; nadváha je jednou z hlavních příčin osteoartrózy v mladší populaci. další libry sníží tlak na klouby, takže se budete moci snadněji pohybovat.

Cvičení vám také pomůže posílit svaly a posílit vazy a díky tomu se bolest kloubů významně sníží. Pravidelná fyzická aktivita sníží vaše stresové úrovně a dodá vám dostatek energie pro produktivní den. Nemusíte dělat těžké tréninky v tělocvičně ani podobné vyčerpávající činnosti; plavání, jóga, protahovací cvičení a cvičení předepsaná fyzioterapeutem bude stačit k zastavení artrózy v jejích stopách.