Revma je velmi známý pojem. Je považován za rozšířené onemocnění s mnoha nemocnými po celém světě. Co přesně tento pojem znamená, není vždy jasné, protože revma může mít mnoho tváří. Lékaři proto také hovoří o „revmatických poruchách“, které mohou zahrnovat více než 100 různých stavů. Jsou to vždy potíže pohybového aparátu, které jsou obvykle spojeny s bolestí a omezenou pohyblivostí. Přesná závažnost a příčiny potíží se mohou velmi lišit. Proto je velmi důležité stanovit co nejpřesnější diagnózu, aby bylo možné co nejvíce ovlivnit příznaky nemoci. V následujícím textu se dozvíte více o různých formách, příčinách a příznacích revmatismu a najdete odpověď na otázku: Jaké jsou nejlepší přírodní způsoby léčby revmatismu a artritidy?

DRUHY REVMATICKÝCH ONEMOCNĚNÍ

Protože má revmatismus, jak již bylo řečeno, má mnoho tváří, můžeme rozlišit čtyři typy revmatických onemocnění, které mají také své podtypy:

Zánětlivá revmatická onemocnění, včetně revmatoidní artritidy a kolagenózy / onemocnění pojivové tkáně.
Nezánětlivá revmatická onemocnění, včetně fibromyalgie
Revmatická onemocnění způsobená opotřebením („degenerativní“ změny), například osteoartróza
Revmatické potíže způsobené metabolickými poruchami, jako je dna nebo poruchy metabolismu železa.

Léčba může zahrnovat lékovou terapii a v některých případech může být vyžadován chirurgický zákrok.
Velmi prospěšná může být i fyzioterapie, individuálně upravená pro každého pacienta, ale hodně můžete dosáhnout také s nutričními a přírodními doplňky stravy, jako je Acuraflex. Jeho výhody: vysoce kvalitní a testované ingredience působí proti velkému počtu příznaků revmatismu bez ohledu na to, o jaký podtyp se jedná. Více se o tom můžete dozvědět níže.

REVMA NEBO ARTRITIDA – JAKÝ JE ROZDÍL?

Pojmy revma a artritida jsou často zaměnitelná. Ale přestože se jedná o velmi podobná onemocnění, ale jsou tu i určité rozdíly. Obě patří mezi nejčastější onemocnění kloubů, která mohou vést k bolesti a zhoršení pohyblivosti – a tím také výrazně snížit kvalitu života. Obojí navíc patří k revmatickým onemocnění, jejichž podskupiny jsou uvedeny výše. Nicméně nejsou úplně stejné, což je třeba vzít při léčbě v úvahu.

REVMA PŘÍZNAKY

Příznaky revmatismu závisí na typu revmatického onemocnění a jeho příčině. V zásadě mohou být postiženy klouby, synovium, svaly, šlachy, chrupavky, nervy a obratle. Výsledkem je silná bolest a dochází ke ztuhlosti a necitlivosti svalů a kloubů. Mohou se objevit zánětlivé procesy a otoky kloubů. Kromě bolesti jsou běžné také poruchy pohyblivosti a kloubní deformity.

Cílem léčby revmatismu je v rámci možností léčit příčinu, ale také významně zmírnit příznaky. Četné přírodní metody léčby dokážou zpomalit rozvoj onemocnění a zmírnit nepohodlí, které je nezbytné pro udržení kvality života.

REVMA A STRAVA

Strava hraje u revmatismu velmi důležitou roli a může mít negativní i pozitivní vliv na průběh onemocnění. I tak mějte na paměti, že strava je pouze jedním z klíčových faktorů při léčbě revmatismu. Často je potřeba léčba léky nebo dokonce operací, ale správnou dietou můžete předejít nebo zmírnit řadu neduhů. Faktem je, že lidé s revmatismem mají jiné nutriční potřeby než zdraví lidé. Doporučuje se plnohodnotná strava, protože je to nejlepší způsob, jak tělu dodat důležité vitamíny, minerály a stopové prvky.

Co se stravy týče, některé návyky není snadné změnit. A aby toho nebylo málo, je celá řada různých názorů a rad ze všech stran, zvláště pokud jde o stravu při revmatismu.

revma a strava

Obecně platí, že zdravé tuky a různá koření pomáhají při léčbě revma. Zvláště důležité jsou omega 3 mastné kyseliny, které mohou ovlivnit záněty a otoky kloubů. Kromě ryb se tyto tuky nacházejí také ve lněném oleji, řepkovém oleji nebo oleji z vlašských ořechů. Pokud jde o koření, pozitivní účinky na příznaky revmatizmu vykazují zejména kari, česnek, zázvor a kmín.

POTRAVINY, KTERÝM BYSTE SE MĚLI PŘI ARTRITIDĚ VYHNOUT

Kromě zdravých potravin, které můžete a měli byste v boji proti revmatismu konzumovat existují také některé, kterým byste se měli vyhnout.

Cukr se obecně nepovažuje za příliš zdravý a pokud je ho konzumováno příliš mnoho, může také vést k mnoha nemocí. Změny stravy jsou proto při léčbě artritidy nesmírně důležité. Vyhněte se potravinám, které obsahují hodně cukru, nebo je nahraďte variantou s nízkým obsahem cukru. Pozor také na skryté cukry! Nacházejí se především v mnoho zpracovaných potravinách. Mezi ingrediencemi na etiketě se cukr také často skrývá za výrazy „karamel“ nebo „sirup“.

S rozvahou by se měly konzumovat i potraviny živočišného původu, mezi ně patří zejména červené maso a uzeniny, stejně jako i vejce a mléčné výrobky. Ty obsahují tzv. kyselinu arachidonovou, která může způsobovat a zesilovat zánět v kloubech – proces, kterému je zvláště důležité se vyhnout při revmatismu.

Platí, že občasná konzumace těchto potravin nevadí, takže se bez nich obejít nemusíte navždy. Uvedené potraviny by ale měly zůstat lahodnými výjimkami a neměly by se nacházet ve vašem každodenním jídelníčku, pokud vůbec.

Změna životního stylu také znamená vyhýbat se špatným návykům, jako jsou alkohol a cigarety.

LÉČBA REVMA POMOCÍ DOPLŇKŮ STRAVY

Ne všechny potíže lze při revmatizmu vyléčit správnou stravou. A ne všechny látky, které mohou mít pozitivní vliv na onemocnění lze ze stravy vstřebat. Proto se doporučuje užívat doplňky stravy jako např. Acuraflex od společnosti Nutrilago. Acuraflex je k dispozici jako kapsle nebo ve formě krémů a je založen na vysoce kvalitních ingrediencích, které mohou mít pozitivní vliv jak na příčiny, tak na příznaky revmatismu.

JAK MŮŽE ACURAFLEX POMÁHAT PŘI LÉČBĚ REVMATIZMU

Acuraflex krém se aplikuje přímo na postižená místa a funguje také při akutní nebo chronické bolesti. Vstřebává se přímo tam, kde se bolest vyskytuje, a může tak rozvíjet své pozitivní účinky tam, kde je to potřeba. Jednotlivé složky mají protizánětlivý a analgetický účinek, takže bojují s příčinami i příznaky. Krém je založen na kurkumě a obsahuje dalších 12 zcela přírodních složek včetně aloe vera, mentolu, vitamínu E, eukalyptu a dalších léčivých bylin.

Kromě toho mají kapsle Acuraflex pozitivní vliv na všechny orgány a části těla. Mají také analgetický a protizánětlivý účinek a pomáhají uvolňovat svaly. To je zajištěno přísadami jako jako černý pepř, kurkuma, glukosamin a chondroitin sulfát, indické kadidlo, vápník, hořčík a vitamíny B1, B6, C a D3. Nejlepšího účinku dosáhnete, pokud budete krém Acuraflex používat společně s kapslemi. Tato léčba je vhodná pro muže i ženy všech věkových kategorií. Německá kvalita stejně jako certifikáty ISO-9001 a HACCP prokazují nejvyšší možnou bezpečnost.

Další výhoda kapslí a krémů Acuraflex: Nemají žádné vedlejší účinky, kterých mohou chemická léčiva způsobovat mnoho. Produkty Acuraflex jsou 100% přírodní a neobsahují žádné škodlivé přísady ani ty, které nemají žádný prokázaný přínos. Navíc cenné ingredience jako kurkuma nepůsobí pozitivně jen na revmatismu, ale mohou mít i pozitivní vliv na zbytek těla a vaše zdraví.

revma a artritida

Jak bojovat s artrózou cvičením