Pravděpodobně se vám zdá, že od chvíle, kdy vám byla diagnostikována artritida, nebylo již nic ve vašem životě stejné. Je těžké připustit, že někdy prostě nemůžete dělat určité věci, které jste předtím mohli, nebo že zabere podstatně více času než předtím. To jsou právě věci, které si hodně pacientů s artritidou stěžují, na které je často vede k depresi. Bohužel, negativní myšlenky mohou navíc zhoršit vaši artritidu. Studie prokázaly, že „dívání se přes černé brýle“ zvyšuje pocit bolesti. Namísto neustálého přemýšlení, že sklo je poloprázdné a že vaše klouby určitě velmi brzy ublíží, i když v současné době neublíží, zvolte pozitivní myšlení a usnadní vám život.

KAŽDODENNÍ AKTIVITY S ARTRITIDOU

Nemusíte přestat dělat věci, které máte rádi, nebo naopak začít dělat jiné věci jen proto, že trpíte artritidou. Poraďte se se svým lékařem, pokud jste se dříve těšili adrenalinovým sportům nebo jiným druhům fyzické námahy. Určitě existuje nějaký alternativní způsob, jak si stále užívat věci, které jste milovali .
Dělejte domácí práce, když se na tuto výzvu cítíte a myslíte si, že k jejich dokončení máte dost energie. Zbavte se těžkých vysavačů, kbelíků a čisticích kartáčů, které vyžadují, abyste během čištění klečeli. Místo toho si koupte lehké vakuum, které nebude vyvíjet tlak na vaše klouby. Přemýšlejte o koupi parního mopu, který se často dodává s četnými nástavci pro čištění různých povrchů. Parní síla vám umožní vyčistit a dezinfikovat podlahy, okna, troubu a koupelnu. Když si koupíte spotřebiče, které dobře fungují s vaší kondicí, zjistíte, že čištění u lidí s artritidou není nemožné.

Na bolest kloubů pomáhá teplo

Když trpíte artritidou, často cítíte intenzivní bolest kloubů. Nemusíte sáhnout po lécích proti bolesti vždy, když vás klouby bolí, protože byste si mohli snadno vyvinout toleranci na určitý lék, takže léky už nebudou mít stejný účinek. Dejte na kloub teplý obklad. Nejlepší je předem masírovat bolestivý kloub specializovaným krémem, který obsahuje menthol nebo jinou složku prokazatelně vykazující analgetické vlastnosti. Teplo komprese způsobí, že krém pronikne hlouběji do bolestivého místa. Udržujte obklad na kloubu po dobu 15-30 minut a všimnete si, že intenzita bolesti klesá.

Artritida má ráda dobrý noční spánek

Bolestivé klouby někdy mohou ztížit spánek. Zde je několik rad pro klidný noční spánek, který by vynalézal egergii pro každodenní aktivity:

  • Teplá koupel před spaním uvolní vaše svaly a sníží ztuhost.
  • Zkuste každou noc spát ve stejnou dobu. Mít stabilní režim je pro kvalitní spánek velmi důležité.
  • Než půjdete spát, nejezte, nepijte čaj nebo kávu a nekuřte. Kofein, tein a nikotin vás udrží dlouho vzhůru.
  • Investujte do kvalitní matrace a polštáře, který nejlépe vyhovuje vašemu stavu. Možná budete muset vyzkoušet několik polštářů, dokud nenajdete ten, který uvolní váš krk a ramena od ztuhnutí.
  • Pravidelné cvičení vám jistě pomůže spát klidně a dostatečně dlouho. Cvičení však neprovádějte méně než š hodiny před spaním.